Yağmur Parker 150 kilo nasıl kaybetti

224 kez görüntülendi

Yağmur Parker 150 kilo nasıl kaybetti

Bu homesteaderin nasıl sağlıklı olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Fotoğraf McDowell Fotoğraf Projesi Nezaket
Rain Parker aylar boyunca … dönemini kaçırdı. 2010 sonbaharında, 30 yaşındaki nihayet bir doktoru ziyaret etti ve nedenini anladı. 300 lirada yumurtlamak için çok ağırdı. Yağmur da yüksek kolesterol, yüksek tansiyon ve ön diyabetik olduğunu öğrendi. “Eve bir karışıklık geldim” diyor. O gece, Rain sevgilisi Temica’ya, çok geç olmadan bir değişiklik yapması gerektiğini söyledi.
Bir grafik tasarım profesörü olan Rain, masanın arkasında tipik bir gün geçirdi ve akşamlarını kanepenin üzerinde geçirdi. O fazla yemek yapmadı. “Çok fazla Hot Pockets yedim. Mikrodalga yapabileceğim her şey. Ve ekmek ve peynir içerdiği sürece ben de öyle oldum.” Bu randevunun son birkaç yıl öncesinde, Rain farklı bir hayat hayal etti. Ana Dünya Haberleri’ni okudu . Kendi sebzelerini büyütmeyi resmediyordu; tavukları ve keçileri yetiştirmek.
Doktorun randevusu onu ikna etti: o bu hayalleri yeni gerçekliği yapmak zorundaydı. O hafta, Rain ve Temica işlerini bıraktılar. Altı hafta sonra, 16 dönümlük bir çiftlik kiraladılar. Bundan iki yıl sonra, Kuzey Carolina’nın Blue Ridge dağlarında 10 dönüm arazi satın aldılar.
Açık havada çalışmak, kendi sebzelerini yetiştirmek, tavşan ve tavuk yetiştirmek, Yağmur ilk üç yılda 150 kilo kaybetti. Ayrıca diyetinden şekeri keser. Onun için tipik yemekler şimdi kendi tavuklarından yumurtalar ve bahçesinden sebzeleri kullanarak çok sayıda salata içermektedir. “Kendi kemik suyu kaynağımızı yapıyorum ve bir sürü kabak ve kabak yetiştiriyoruz, bu yüzden çok fazla çorba yapıyorum.”
Bugün Rain ve Temica, şimdi karısı, Eight Owls Farmstead’i çalıştırıyor . Eğitim, bağış temelli bir homestead olan Sekiz Baykuş, permakültür ve yiyecek arama öğretir, okul gruplarına ev sahipliği yapar, kampları ve atölyeleri çalıştırır ve çiftçilikle ilgilenen kadınlar için dalmalara odaklanır.
Rain, üç yıl boyunca ağırlığı kapalı tuttu ve tüm sağlık sorunları çözüldü. “Çünkü iyi yemek yiyorum ve güneş ışığında çok fazla egzersiz yapıyorum” diyor. “Kendi yemeğinizi büyütmek, spor salonu üyeliğinize ve markete dönüşür. Ve bunu yapmak için büyük bir toprak parçasına ihtiyacınız olmaz. Sadece küçük bir şey seçin. Oradan başlayın.”

Yağmur Parker 150 kilo nasıl kaybetti Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

*

Yukar k