Tatlı Limon

445 kez görüntülendi

Tatlı Limon

tatli-limon

Tatlı Limon, cilt için doğanın sunmuş olduğu bir mucizedir adeta, cilt tonunuzu tatlı limon sayesinde açabileceğinizi biliyor muydunuz? Tamamen organik bir limon türü olmaktadır. Nadir olarak yetiştirilen ve köy pazarlarında daha çok rastlanan bir bitki olarak bilinir. Akdeniz’de rastlanan tatlı limon türü mucize bir bitki olarak bilinir. Tatlı limon görüntü itibariyle normal limondan birazcık daha oval şekildedir. Tatlı limon cilt için doğanın sunduğu bir mucize adeta, cilt tonu rengini tatlı limon sayesinde açacağınız biliyor muydunuz? Fakat tat olarak tatlı limon normal limondan son derece farklı olmaktadır. Limon tadından çok daha uzak tatlı kavunumsu bir tadı vardır. Tatlı limon cilt için oldukça faydalıdır ve cilde iyi gelen bitkiler arasında ilk sırada yer alır. Hatta onun için doğanın cilt için sunmuş olduğu en önemli bitki olduğunu söyleyenlerde yok değildir.

Tatlı Limon Faydaları:

  • Tatlı limon tam bir cilt dostu olmaktadır. Sivilce oluşumlarını ve ciltte oluşan lekeleri yok eder.
  • Cildinizi tatlı limon sayesinde bir kaç ton açabilirsiniz.
  • Genital bölge ve koltuk altında oluşan kararmayı tatlı limonla ovularak yok edebilirsiniz.
  • Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar.
  • Tatlı limon kanının temizlenmesine yardımcı olur.
  • Düzenli tüketildiğinde ciltte oluşan doğal ışıltı ve parlaklık gözle görülür hale gelir..
  • Haşere ısırıklarından sonra ciltte oluşan lekeleri gidermede kullanımı sağlanır.

Tatlı limon içerisinde bulunan C vitamini bağışıklık sistemini destekler. Sistemdeki C vitamini seviyesi stresli olduğunuz zamanlarda tüketmeniz gereken ilk gıdalardan biri olmaktadır. Bahsedildiği üzere, potasyum açısından zengin olan tatlı limon kalp rahatsızlıklarının, beyin ve sinir fonksiyonlarının sağlığı için fayda sağlamaktadır. Tatlı limon sindirim sisteminde bulunan toksinleri temizleyerek, sağlıklı bir sindirim sağlamasının yanı sıra mide yanmasını, şişkinliği ve geğirme gibi hazımsızlık belirtilerini azaltır.

Tatlı limon enzim fonksiyonlarını geliştirerek ve karaciğerinizi harekete geçirerek vücutta bulunan toksinleri atmaya yardımcı olur. Diş ağrılarını ve diş eti iltihabını hafifletmeye yardımcı olur. Fakat sitrik asit diş minesini aşındırabilir. Bundan dolayı tatlı limon içtikten sonra dişlerinizi fırçalamalısınız. Tatlı limonda bulunan antioksidan maddeler, sadece ciltteki lekeleri azaltmakla kalmaz, cildinizdeki kırışıklıkları da azaltmaktadır. Bunun yanı sıra limon suyunu yara izlerine ve yaşlanma lekelerinin üzerine uygulayarak belirtileri azaltabilirsiniz.: Tatlı limonun içerisinde var olan pektin lifi açlıkla savaşmaya yardımcı olur. Bu nedenle fazla olan kilolardan kurtulursunuz. Düzenli olarak tatlı limon tüketilmesi, vücudunuzda hastalık haline neden olan asitlik derecesi azaltır. Bunun yanı sıra iltihabın nedenlerinden biri olan eklemlerinizde ki ürik asit tatlı limon sayesinde yok olur. Tatlı limon sindirim sistemine girdiği zaman enerji sağlar, aynı zamanda endişeyi ve depresyonu azaltmaya yardımcı olur. Hatta limon kokusunun sinir sistemi üzerinde sakinleştirici etki oluşturur. Sabahları kahve yerine bir fincan sıcak tatlı limon suyu oldukça fayda sağlar. Size yenilenmiş hissi oluşturur ve öğleden sonra yaşadığınız yorgunluk halini dağıtmaya yardımcı olmaktadır. Ilık tatlı limon suyu tüketimi enfeksiyonları ve boğaz ağrısını hafifletmenin en etkili yollardan birisidir. Çok nadir olarak yetiştirilen bu mucizevi dostu sizde biran önce hayatınıza dahil etmelisiniz. Fakat bilinmesi gereken bir husus tatlı limon kullanımında aşırıya kaçılmadan düzenli olarak tüketiminin yapılması önem arz eder. Aksi taktirde tatlı limonun faydaları yerine zararlarıyla baş başa kalırsınız.

Tatlı Limon Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

*

Yukar k