Romatizma Nedenleri belirtileri tanısı ve bitkisel tedavisi

168 kez görüntülendi

Romatizma Nedenleri belirtileri tanısı ve bitkisel tedavisi

romatizma-agrisi-nedir-romatizma-belirtileri-nelerdir

Romatizma ağrısı nedir? – romatizma belirtileri nelerdir? Romatizma ağrıları nasıl geçer? | İşte romatizma ağrıları çözümü Romatizma Belirtileri Ve Romatizmaya, Ağrısına Ne İyi Gelir Nasıl Gecer Romatizma Nedir? Romatizma Belirtileri ve Tedavisi – Sağlık Rehberi,

 ROMATİZMA:

Vücudumuzun hareket etmesini sağlayan kaslar, kemikler, eklemler ve bu yapıları birleştiren bağlarda ön planda ağrı ve hareket kısıtlılıgına bazen de şiş­lik ve şekil bozukluğuna neden olan hastalıklara genel olarak romatizma adı verilmektedir. Romatizmal hastalıklar genel olarak kadınlarda daha sık görül­mekte ve yaş ilerledikçe sıklığı artmaktadır. Bununla birlikte erkeklerde daha sık görülen ya da ön planda gençlerde görülen hastalıklar da vardır

Soğuktan kaynaklanan hastalıkların başında gelir. Bir nevi soğuğun insan vücudunda nüfuz bul:dır. San su şeklinde vücutta saklanır, elem ve sızı verir.

Soğuktan kaynaklanan hastalıklar bölümünde uzun uzun anlatmıştık. Onla­ra ek bilgi olarak, Reıllah (s.a.v) Efendimizin arpa ve tuzu ısıtıp zeytinyağı ila­ve ederek romatizmalı yere bağlattığını

hatırlatmakta fayda görüyoruz. Sarmı­sak yemek romatizmaya en iyi ilaçtır.

SİYATİK (SİNİR SİSTEMİ ROMATİZMASI)

Resulullah (s.a.v.) Efendimiz, siyatiğe, yaylada otlamış 2 yaşındaki koyunun kuyruk yağını doğayıp kavrulmasını ve onun 3 gün içinde yenmesini tavsiye buyurmuşlardır, Ravi, kime tavsiye ettimse hepsi şifaya kavuştu haşiyesini de not düşmüştür.

Yavşanotu, karabaş otu karışımı kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içilmeye devam edilir.

Ayak karıncalanması, ayak ağrısı ve şişlik

Ayak ağrılannınlen önemli nedeni, romatizma, böbrek rahatsızlığı ve da­mar tıkanıklığıdır.

Maydanoz, limon, sinameki kaynatılıp balla tatlandınlarak günde 3 su bar­dağı içilmeye devam edilir.

               NAMAZ VE ROMATİZMA

Namaz, insanı ruhi yönden temizlediğini, abdestin fazla elektriği alıp nötür­lediği ve stresi önledi gerçeğini artık çokları kabul ediyor.

Namaz hareketlerinin, beden eğitimi yönünden faydası vardır. Hiçbir jim­nastikçi bu hareketleri günde 80 kere tekrarlamaz. Genellikle sabahları 30-40 kere hızlı hızlı yapar ve kalbi yorar, namaz ise hareketler yavaş yavaştır (tadi­li erkan vardır).

Yapılan araştırmalarda namaz kılanlarda eklem romatizması 50 yaşın üze­rinde başlarken, bu, maz kılmayanlarda 40 yaşında görülmeye başlar. Namaz, eklem romatizmasını engelleyen çok etkili bir ilaçtır.

Tüm ağrılar romatizma değildir vücudun 169 çeşit ağrıya maruz kalır Tesdittini kıliniklere kontrol olup neticeyi bulmanız dır. Sindirim sistemlerden de gelebilir ,kalp ten ,hormonlardan, bu ağrılar dışarı vurabilir ,bir şey kullanırsın geçer ,bir şey kullanırsın geçmez , kabahati yaptığın karışımda veya aldığın üründe bulursun ama hepsi mükemmel ürünler gerçek yağ kullandılarsa ama tahmin etmen çünkü herkes iyi  ürün yapmak ister . Piyasa önemlidir bunun için kullanıcılar şuna dikkat etmesi lazım  romatizma soğuğu mu  , sıcağımı seviyor  veya iltahaplımı ona göre almak lazım içindeki karışımlar yakıcımı, soğutucumu bilinirse aldığınız her  ürün fayda gösterecektir.

NOT.. Bulunduğunuz  yaşadığınız ortamlarda önemli

Sislere  3  tarif vere cem   AKILLI  YAĞ

          -Sıçak  AKILLI   YAĞ.. premix akıllı yağ 2016 çıkacaktır.

Malzemeler..
Bal mumu(1 kg), Parafin (200 gr), Gliserin (200 gr),(Bal mumu 25 gr)( Mentol (100 gr.), (Biber yağı 50 cc), Limon yağı (25 cc), Mersin yağı (25 cc), Biberiye yağı (25 cc), Susam yağı (25 cc), Çitlenbik yağı (25 cc), Zencefil yağı (25 cc), Defne yağı( 25 cc;)Ardıç yağı (25 cc) Portakal yağı (25 cc), Buğday yağı (25 cc)(kekik yağı 25 cc)(Hardal yağı 25 cc)(Toros nanesi 25 cc)

Saf  balmumu eritin. Ateş görmeyecek şekilde çelik leğenin içine su koyarak  tencere  balmumu koyun. Kazanı çelik leğen üzerine getirin. Kısa bir süre sonra e­riyecek. Eriyen  balmumu  içine parafin ve gliserin koyarak karıştırın. Daha sonra yağları koyarak içi karıştırın. Soğumaya bırakın. Şişeye doldurun. Dünyanın en güzel romatizma kremini elde edersiniz.

Yaptığınız malzeme rengi donduğu zaman portakal renk  olaçak.

– SOĞUK AKILLI  YAĞ.. premix akıllı  yağ 2016 cıkaçaktir.

Malzemeler..

Bal mumu (1 kg), Parafin (200 gr), Gliserin (200 gr), Mentol (100 gr.), ( yağı 50 cc), Limon yağı ( 50 cc), Mersin yağı (25 cc), Biberiye yağı (25 cc), Susam yağı (25 cc), Çitlenbik yağı (25 cc),Ardıc yağı (50 cc) Zencefil yağı (25 cc), Defne yağı (25 cc; Portakal yağı (25 cc), Buğday yağı (25 cc)

Saf balmumu eritin. Ateş görmeyecek şekilde çelik leğenin içine su koyarak  tencere  balmumu koyun. Kazanı çelik leğen üzerine getirin. Kısa bir süre sonra e­riyecek. Eriyen  balmumu içine parafin ve gliserin koyarak karıştırın. Daha sonra yağları koyarak içi karıştırın. Soğumaya bırakın. Şişeye doldurun. Dünyanın en güzel romatizma kremini elde edersiniz.

Yaptığınız malzeme rengi donduğu zaman  limon sarısı  olaçak.

 

ARI TERAPI EKLEM İLTAHAT

Eklem romatizma İltihaplı : Petek Bal 200 gr Bal mumu 300 gr,20 arı sütü ,10 gr propolis 10 gr polen,(oo1 mgr arı zehir) i, Masaj yaparak sürülür

Saf balmumu eritin. Ateş görmeyecek şekilde çelik leğenin içine su koyarak  tencere  balmumu koyun. Kazanı çelik leğen üzerine getirin. Kısa bir süre sonra e­riyecek. Eriyen  balmumu içine . Daha sonra  malzemeleri koyun içi karıştırın. Soğumaya bırakın. Şişeye doldurun. Dünyanın en güzel romatizma kremini elde edersiniz
AYAK ŞİŞİ, BURKULMA

Böyle hallerde soğan doğranır, biraz tuz ve zeytinyağı katılıp şiş olan yere bağlanır. Kırık çıkık var mı diye filim çektirme­yi ihmal etmeyiniz.

Bedende oluşan küçük şişme ya da berelenmelere (bir kimyacıdan alacağı­nız) damıtık acı fındık suyunu mümkün olduğu kadar gecikmeden pamuğa dö­kerek uygulayın. Bu işlem şişmeleri durduracaktır.

Karakafes otu yağı ya da aynı otun merhemi çizilme, berelenme ve burkul­malara iyi gelir. Karakafes otu yapraklan bu tür yaralanmaların verdiği acıyı a­zaltır ve iyileşmeyi hızlandırır. Ancak, bu şifalı bitki derin olan yaralarda kulla­nılmalıdır. Çünkü karakafes otu iyi bir doku iyileştiricisi olduğundan üst deriyi iyileştirir ve yara daha derine işleyebilir.

Binbirdelikotu ile öküzgözü bileşimiyle yapılan merhem, berelenme ve bur­kulmalara özellikle deride acı ve yangı varsa çok iyi gelir. Aynısefa çiçeği taç­yaprakları, kasıkotu ya da mürver çiçeği yaprakları bere, burkulma ve küçük ya­ralar için rahatlatıcı olur.

                        KEMİK AĞRILARI

– Sarmısak, hardal, karabiber, anason, kaynatılmış kuyruk yağın köpüğü 1lt suda kaynatılıp süzülür üzerine az saf zeytin yağı peleselenle, mersin yağ, bibe­riye, defne tohum yağı eklenir içindeki su bitinceye kadar kaynatılır çıkan yağ bekletilir kemikler ovalanır adeleler ovalanır naylon ile sarılır.

-Bu şekilde 20 dakika 4 dakikalık masaj 30 dakika tatılmış tuz-kil-tuz kum konarak istirahat edilir. Kalkarken ayrı masaj

            KEMİK ERİME VE EKLEM AĞRILARI

Kadınlarda dönemden sonra başlayan bir tür rahatsızlık ortaya çıkar Doğal kalsiyum (yumurta kuru) yapılır (2. kur balı yumurta kuru)

Şekere kalsiyumu yok etkiyi için kemik erimesi ve eklem ağrıları peydah o­lur Onun için 48 saat seker kullanmayarak ayda 3 kere tekrarlanır Limon içine 6 adet aspirin koyarak ateş içine koyup pişmiş halde dize bağlanır Bu her tür­lü eklem ağrılara koyulur.

Ayrıca alabalık yağı sürülür Kendiniz yaparsanız daha güvenceli olur Yapı­lışı alabalık parçalarak süzüldükten sonra yağ elde edilir Hibuskus kekik çayla­rı içilir 40 kilit çaylarıda yaparak diğer kısımlarada faydalı duruma düşerek bu hastalıklardan kurtulursunuz.

-Limon rendelenir, 1 litre suda kaynatılır karışım afiyetle yenir.

-Genel kontrol olunması lazımdır Sebebiyet doğada çoktur.

-Sarımsak, karabiber, günlük, defne yemişi veya çiçeği pişirilerek yenecektir.
KREÇLENME KUYRUK YAGLI BAL

Bir kilo kuyruk yağını su da kaynatarak üste çikan köpük ğünü alın temiz kapta toplayin ,petek bal ile kariştirin  ılık olarak kireçlenme üzerine sarın 7 gün boyunca kullanın farkı görün.

Devam edeçek

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

 

Romatizma Nedenleri belirtileri tanısı ve bitkisel tedavisi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

*

Yukar k
sitemin degeri ne kadar
Forumlarda Ara