Maydanoz Limon Kürü

267 kez görüntülendi

Maydanoz Limon Kürü

maydanoz-limon-kuru

Maydanoz Limon Kürü, çok yapılmasa da bazen bazı bayanların tercihi olup zayıflamak, yağ yakma ve iltihapları söktürmek için kullanılmaktadır. Limonun sarı kabuğunun içinde taşıdığı sırları ile limon kendi başına bir şifa deposu olmaktadır. Limonun faydaları ise bildiklerimizin çok daha fazlasına sahiptir. Limonun faydaları yanı sıra kullanımı ise genellikle mutfakta ki kullanımı ile sınırlı kalmaktadır. Fakat kimse limonun kür yapılarak tüketildiğinde ne kadar faydalı ve vücutta ki hastalıklardan nasıl kurtuluş yolu olduğunu bilmemektedir. Birde limonun en faydalı yeri ise sarı kabuğunun hemen altında bulunan beyaz tabakası olmaktadır. Fakat bizler limonun beyaz tabakasını hemen hemen bilmemekteyiz bile. Bu beyaz olan tabaka genellikle kullanılmadan atılmaktadır. Benim sizlere önemli bir tavsiyem ise limonun beyaz tabakasını zaman zaman meyve gibi tüketmeye çalışın. Limonun vitamini ve faydası dışında gençleştirici etkisi ve güzelleştirici etkisi vardır ve yaşlanmayı geciktirmektedir. Maydanoz limon kürü tüketildiği zaman yüksek tansiyonu düşürme etkisi olmaktadır, iştah azaltıcı etkisi bulunur, bağışıklığı güçlendirir, karaciğerin temizlenmesine yardımcı olur. Maydanoz limon kürü bağırsaklarda, böbreklerde ve aynı zamanda akciğerde temizleyici özelliği sayesinde olumlu olarak faydaları bulunmaktadır. Maydanozun antioksidan etkisinin olmasından dolayı oldukça fayda sağlamaktadır. Sindirimi kolaylaştırıcı etki oluşturan maydanoz limon kürü zayıflamada oldukça etkili olmaktadır.

Maydanoz limon kürü uygulamak ise doğru zaman seçilmelidir. Kürü uygulamak için en uygun zaman ise kışın yorulmakta olan karaciğeri bu kür ile hafifletilecek yaz mevsimi başı olmaktadır. Maydanoz limon kürü uygulaması ise günde yarım limon içerisine 5-6 dal maydanoz ilave ederek sıvı hale getirilmesiyle tüketilerek uygulanmaya başlanmaktadır.

Daha sonra iki günde bir yarım limon içerisine 7-8 dal maydanoz ilave edilerek artırılmalıdır. Daha sonra üç hafta içerisinde 5 limon ve maydanoz da artış olur. Limon kürü günde beş limona ulaşılınca iki günde bir yarım limon azaltılır, tam olarak 40 günde tamamlanmaktadır. Bu kürde ise hazırlanan bir bardak limonlu su isteğe bağlı soğuk isteğe bağlı da sıcak veya ılık da tüketilebilir. Ancak limon kürü tüketemeyen kişi düşük tansiyon sıkıntısı yaşayan kisi, mide rahatsızlığı olan kişi, ülser, gastrit ve buna benzer hastalıkları olan kişiler kesinlikle kullanmamalıdır. Maydanoz limon kürü olarak kullanılan bu kür bir diğer şekliyle de yoğurt ile birleştirilerek zayıflama ve göbek eritme gibi çözümler uygulanabilmektedir. Yoğurtlu maydanoz limon kürü en az iki 2 hafta kesintisiz olarak devam etmektedir. İlk birinci haftadan sonra arada ki fark görülmeye başlamaktadır. Zayıflamak vücutta biriken fazla yağların yakılması durumuna getirilmemektedir. Açıkçası su kaybederek ve kas eriterek de kilo vermek mümkün olmaktadır ancak bu sağlıklı bir zayıflama olarak kabul edilmemektedir. Bundan dolayı yağ yakımını kolaylaştıracak besinler tüketilmesi kilo verilmesi için güzel bir başlangıç olmaktadır ve güzel bir adım olmaktadır.  Bundan dolayı yoğurt limon kürü yağ yakarak zayıflama süresini hızlandırmaktadır. Yani 3-4 haftada 6-7 kilo verilmesini sağlamaktadır. Maydanoz limon kürü düzenli olarak kullanımında sizde olumlu etkilerini göreceksiniz. Dikkat edilmesi gereken ise tüketiminde aşırıya kaçılmaması belirtilen miktara uyulmasıdır.

Maydanoz Limon Kürü Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

*

Yukar k