Kilo kaybı için Yoga

351 kez görüntülendi

Kilo kaybı için Yoga

Yoga, daha güçlü, daha zayıf kaslar oluşturmaya yardımcı olmak için çok fazla kredi alır, ancak aynı zamanda kilo vermenize de yardımcı olabilir. İşte bu yüzden kilo vermek için yoga yapmayı denemelisiniz.

Yoga’nın potansiyel sağlık faydaları sunmasının bir sırrı yoktur: daha güçlü kaslar, daha fazla esneklik, daha iyi bir ruh hali, daha az eklem ağrısı – hatta yeni bir cinsel yaşam. 36 milyondan fazla Amerikalı, 2012’de 20 milyondan fazla yoga paspaslarını yuvarlıyor. Ama kilo kaybı ne olacak? Aşağıya doğru köpekle Daha ince bir şekle sokabilir misin?

Beslenme ve Diyetetik Akademisi sözcüsü Caroline West Passerrello, MS, RDN, LDN, 15 yılı aşkın süredir adanmış bir yogi, “Ne tür bir yoga yaptığınıza bağlı” diyor.

Passerrello, “Herkes yogada aynı şeyi yapmaz, bu yüzden sonuçları karşılaştırmak zor olabilir,” diye açıklıyor. Bu kesin bir şey: Bugün ABD’de öğretilen en az sekiz ana yoga türü ile – pek çok melezden bahsetmeyin — çalışmalara göz gezdirmeye çalışmak ve gerçekleri düzeltmek zor olabilir.

Kaçırma: Yoga’nın 3 Sağlık Faydaları

Yine de, bol miktarda kanıt, akıllı bir diyet ve diğer egzersizlerle birleştirildiğinde, normal yoga uygulamasının kilo vermenize yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. İşte size nasıl yardımcı olabilir – ve kilo verme planınıza neden “om” eklemek isteyebilirsiniz.

Yoga Kalori Yakabilir

Dinlendirici bir saat süren rahatlatıcı kalori çok fazla kalori yakmaz, ancak bir saat süren yogun yoga gerçek bir ter ve koca bir kalori yakabilir.

Passerrello, “160 kilo ağırlığındaki bir kişi meditatif yoga seansında yaklaşık 180 kalori yakmayı bekleyebilir.” Diyor. Bunu hızlı tempolu akış sekansları ile dolu bir saatlik Vinyasa sınıfı ile karşılaştırın ve tahminlerine göre aynı kişi 300 kalori yakabilir.

Ve başka bir önemli faydası var: Düzenli yoga uygulaması yağdan daha fazla kalori yakan kas yapar. Passerrello, “Güç antrenmanı kilo kaybını ve birçok yoga türünü geliştirir, özellikle de daha uzun pozlar elde ettiğiniz yerde,” diyor. Yani bu düzgün yoga omuzlarını, daha güçlü uylukları ve daha sıkı çekirdeği pişirirken aynı zamanda kalori yakma potansiyelinizi arttırıyorsunuz.

Okumaya Devam Et: Enflamasyonu Azaltmanın 10 Yolu

Yoga Daha Dikkatli Bir Eater Olmanıza Yardımcı Olur

Seçme Tarif: Yatıştırıcı Zencefil Limonu Çayı

Şu andaki vurgusuyla yoga, hem mat hem de paspasta daha dikkatli olmanızı sağlar. Aslında, Seattle’daki Fred Hutchinson Kanser Araştırma Merkezi’ndeki araştırmacılar, yoganın, yürüme, koşma ya da diğer egzersiz türleri ile ilişkili olmayan bir şekilde, farkındalığı ve özellikle dikkatli beslenmeyi geliştirdiğini keşfetti .

Birden fazla çalışma, yemeğin dikkatli bir şekilde kilo vermenize nasıl yardımcı olabileceğini gösterir: Ne yediğinizden daha fazla bilgiye sahip olursunuz ve yemek yemekten daha az olasıdır, çünkü sıkılırsınız, depresyona uğrarsınız ya da Netflix’e bağlıyorsunuz. Belki de en önemlisi, farkındalık, kendinizi tam olarak hissettiğinizde farketmenize yardımcı olur – ve yemekten vazgeç.

Okumaya devam et: Diyet zihniyetini dürtmek ve daha sağlıklı yemek için 4 yol

Yoga Stres Yemeğini Durdurmada Yardımcı Olabilir

Çalışmalar yoga kanıtlanmış bir stres buster olduğunu gösterir – kan basıncını düşürerek, kalp atış hızınızı yavaşlatarak ve nefesinizi sakinleştirerek vücudun doğal tepkilerini tam olarak karşılar. Fakat faydalar yoga sınıfının ötesine geçer. Başa çıkmanın daha sağlıklı yollarını bulduktan sonra, Ben & Jerry’s’e sıkı bir son tarihte girdiğinizde ya da sadece tatlı birliğinizle kavga ettiğinde nachos’a dalmaya daha az eğilimlisiniz.

Yoga da diğer beslenme sorunları ile de yardımcı olur: Bir 2016 çalışmasında, yoga uygulayan katılımcılar, kilo vermeye çalışırken alkol, şeker, kafein ve diğer yiyecekler için daha az istekli olduğunu bildirdiler.

Kaçırmayın: Stres Giderici için 7 Yemek

Yoga Çok Gerekli Kilo Verme Desteği Sağlar

Bazı araştırmacılar, Yoga’nın, özellikle hedeflerinize ulaşmak için mücadele ediyorsanız, kilo verme konusunda yardımcı olabilecek bir topluluk ve olumlu rol modellemesi sunduğunu söylüyor.

Passerrello, “Yoga ile bulduğum en şaşırtıcı faydalardan biri, ama tam anlamıyla geliyor” diyor. Kilo verme planınızı yoga eğitmeninizle paylaşmanızı önerir, böylece sınıfın sizin için uygun olduğundan emin olabilirsiniz. Passerrello, bazı yoga merkezlerinde, özellikle vücut bilinci fazla olan veya kaybetmek için çok fazla kilo alan kişiler için sınıflar sunuyor. Size en yakın olanı görün.

Alt çizgi

Yoganın kilo vermesini beklemeyin. Ama hem fiziksel hem de zihinsel olarak kilo vermeye çalıştığınızda fark yaratabilir. Ayrıca aklınız ve vücudunuz için başka birçok yönden iyidir.

Passerrello, “Yogaya daldığınızda ve bazı uygulamalarını paspastan çıkardığınızda ve tüm yaşam tarzınıza baktığınızda, o zaman kesinlikle evet, diyetinizi ve tutumlarınızı etkiliyor” diyor.

Kilo kaybı için Yoga Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

*

Yukar k