İshale Ne İyi Gelir Kahve Limon

394 kez görüntülendi

İshale Ne İyi Gelir Kahve Limon

ishale-ne-iyi-gelir-kahve-limon

İshale Ne İyi Gelir Kahve, Limon, İshal şikayeti özellikle yılın bazı dönemlerinde fazla görülen bir rahatsızlık olmaya başladı. İlk başlarda fazla dikkate alınmayan bu rahatsızlık aslında kimi zaman insanların sağalığını önemli derecede riske atmaktadır. Geneldee mide üşütmesi,  bir takım yiyeceklerin dokunması yada soğuk algınlığı gibi nedenlerden dolayı görülen ishal şikayetleri, paraziter ya da bakteriyel enfeksiyonlar,  bağırsak iltihapları, bağırsak sendromu gibi nedenlerle kalıcı bir hale dönüşebilmektedir. İshal şikayetinden doktora gidildiği zaman ya ishale sebep olan etkenler tespit edilir ve bu etkenleri yok etmeye yönelik bir tedavi süreci başlatılır yada kronik ishalin gerçek nedeni öğrenilmez buna bağlı olarak kişiye bir diyet listesi önerisinde bulunulur. İshale iyi gelen yiyecekleri bir kaç gurupta belirtelim. İlk gurupta ishale karşı vücut direncini arttıran, bağırsakların harekete geçmesini teşvik eden muz, kepekli ekmek, pirinç, bitkisel çaylar sayılabilir. Özellikle muz ve yoğurttaki potasyum, kalsiyum vücudun ishal sonrasında bozulan dengesinin tekrar düzene girmesini büyük ölçüde etkiler.

Diğer bir yandan içerdiği yoğun lif ile muz, elma, pirinç gibi yiyecekler, limonlu kahve ve içecekler bağırsakların ishale karşı savaşmasını kolaylaştırmaktadır.

Muzda yüksek oranda potasyum minerali bulunur, ishal ile birlikte kaybedilen potasyumun vücuda kazandırılması için tüketilebilecek en iyi meyvelerden biridir.Özellikle bebeklerde görülen ishal, aşırı kilo kaybına neden olur, rahatsızlığında bebeklere bol miktarda muz yedirilmesinin faydası vardır. Muz ve meyve şekerleri vücudun dengesini yeniden kurmaya yardımcı olmaktadır. Esmer pirinç, tereyağı, tam buğday, baharatlar da ishale iyi gelmektedir. Özellikle kepekli ekmeği bu dönemde bolca tüketmek de kesinlikle iyi gelecektir. Limonlu kahve evde hazırlanarak dinmeyen ishali durdurmak için kullanılır. Bir fincan Türk kahvesine iki tatlı kaşığı taze limon suyu ilave edilerek içilmesi yeterli olacaktır. Bu karışım özellikle üşütmeden dolayı kaynaklanan ishali iyileştirmek için iyi bir çözümdür. Bu durumda ishali kurutucu ve bağırsakları iyileştirici fonksiyonu vardır.

İshale Ne İyi Gelir Kahve Limon Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

*

Yukar k