Evde Yapılabilecek Ek İşler

392 kez görüntülendi

Evde Yapılabilecek Ek İşler

evde-yapilabilecek-ek-isler

İnternetin hayatımıza girmesi ve iletişimin kolaylaşması ve geçmişe göre oldukça ucuzlaması evden yapılabilecek iş sayısını artırmaktadır. Evden yapılabilecek ek işler ile iyi bir aylık gelir elde edebilirsiniz. Bu yazıda evde yapılabilecek işler ve bazı fikirler bulabilirsiniz.

Evde yapılabilecek işler genellikle faturaları ödeyebilmek için ek gelir elde etmek için özellikle ev hanımları ve öğrenciler tarafından tercih edilse de iyi bir çalışma planı ve organizasyonla evden yapacağınız ek işler esas işiniz haline gelebilir. Hatta şansınız yaver giderse normal işinizden kazandığınızdan daha fazlasını kazanabilirsiniz. Ev hanımları, iş sahibi olmayanlar, engeli bulunanlar ve vaktini ayırabilecek öğrenciler için onlarca ek iş imkanı bulunmakta. Aşağıdaki listede bu işlerden bazılarını bulabilirsiniz.

En Popüler Evde Yapılabilecek Ek İşler

Listemize aldığımız işler insanların en çok tercih ettiği ve iş bulma imkanının en yüksek olduğu alanlardır. İşinizi daha ileri götürmek ve daha fazla kazanabilmek için bu alanlarda işinize yarayabilecek diploma, sertifika ve eğitim programlarına başvurabilirsiniz.

Öğretmenlik

Herhangi bir konuda eğitim verebilecek kapasiteniz varsa bunun üzerine eğilmenizi tavsiye ederiz. Çünkü öğretmenlik ve eğitim işleri evde yapılabilecek en iyi ek işlerden biridir. Gitar, piyano, keman dersleri, İngilizce, Almanca, Fransızca gibi yabancı diller, fizik ve matematik alanında müfredata uygun ve üniversiteye hazırlık dersleri, aerobik, yoga, plates gibi spor egzersizleri… Aklınıza gelebilecek her alanda özel ders almak isteyen birilerini bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra word, exel, photoshop, flash, 3D studio max ve diğer popüler yazılımlar alanında özel dersler özellikle öğrenciler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Evinizde ders vermeye başlamadan önce bilgi sahibi olduğunuz alanda eksikleriniz varsa kendi kendinize veya bir kursa giderek bu eksiklerinizi gidermeniz her seviyede öğrenciye ders verebilmeniz açısından oldukça önemlidir. Eğer bunun için bütçe ayıramıyorsanız dersleri başlangıç aşamasından orta düzeye kadar öğrenciler için düzenleyebilirsiniz. Herhangi bir konuda özel ders vermek evde yapılabilecek ek işler arasında olduğu gibi niteliklerinize, öğretme kabiliyetinize ve öğrencilerinizin sayısına göre tam zamanlı bir iş olarak da görülebilir.

Peki, evde ders vermek için öğrencileri nereden bulacaksınız? Özel ders verenlerin alanlarına göre ilan bırakabildikleri internet siteleri bulunmaktadır. Sadece evinde ders verenler, ders için öğrencinin evine gidenler, ders ücretleri, şehir ve semt bilgilerinize göre bir profil oluşturarak öğrencilerin sizi bulmasını sağlayabilirsiniz. Google’da “özel ders” olarak arama yaptığınızda bu siteleri bulabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz ilan bırakabileceğiniz seri ilan siteleri ve uzmanlık alanınız ile ilgili forumlar öğrenci bulmak için iyi alanlar olabilir.

Hobiler

Fotoğraf, grafik tasarım, bilgisayar programları, el işleri, aksesuarlar, takı tasarımı gibi bazı hobiler size evde yapılabilecek ek işler sağlayabilir. Fotoğraflarınızı mikro stok sitelerinde satabilir ve her satışta komisyon kazanabilirsiniz. Aynı mikro stok sitelerini grafik tasarım işlerinizi satmak için bir platform olarak da kullanabilirsiniz. Grafik tasarımı freelance olarak evden diğer firmalara hizmet verebilirsiniz.

El işi, danteller, eldiven ve bereler, ev işi mumlar gibi ürünler pek çok insanın ilgisini çekmektedir. Bu ürünleri yine internet üzerinde size altyapı sağlayan ve yapacağınız satıştan küçük komisyonlar alan sitelerden satabilirsiniz. Bu gibi el işi ürünlerin satıldığı sitelere özgün takı tasarımlarınızı ve aksesuarlarınızı da koyabilirsiniz.

Yemek yapmaktan hoşlanıyorsanız ve bu konuda iddialıysanız ev işi gıda ürünleri satışı yapan restoranlarla görüşerek kendinize ek iş alanı yaratabilirsiniz. Mutfağınızı ve kendinizi yeterli görüyorsanız kendi firmanızı kurarak internet üzerinden yemek siparişi verilen yemeksepeti.com gibi sitelere üye olarak daha çok müşteriye ulaşabilirsiniz. Tabii bunun için şirket ve servis elemanlarına ihtiyacınız olacak.

İnternet

İnterneti sadece arkadaşlarla sohbet etmek ve oyun oynamak için kullanıldığını sananların büyük bir hata yaptıklarını söyleyebiliriz. İnternet üzerinden ürün satışı, web sitesi kurarak Adsense gibi PPC ağları, ortaklık programları oldukça iyi bir ek gelir kapısıdır. İnternette yapabileceğiniz diğer işler arasında serbest makale yazarlığı, firmalar ve web siteleri için yazılı bilgilerin dijital ortama aktarılması, blog yazarlığı gibi işleri sayabiliriz. İnternet iyi organize olunduğunda ve düzenli çalışma sayesinde tam gün bir iş imkanı sağlayabilir.

Evde yapılabilecek ek işler sadece yıkarda saydıklarımızla sınırlı değil tabii ki. Çocuk bakıcılığı, kozmetik ürün satışı, evcil hayvan gezdirme hatta çiçek bakıcılığı bile evinizde ya da bir ofise gitmeden yapabileceğiniz ek işler olabilir.

Evden hangi işi yaparsanız yapın memnun müşteriler sizin için her zaman yeni müşterileri kazandıracak en iyi reklam olacaktır.

evden-nikah-sekeri-paketleme-isi-yapmak

Evde Yapılabilecek Ek İşler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

*

Yukar k