Evde İş Fırsatları

400 kez görüntülendi

Evde İş Fırsatları

evde-is-firsatlari

Bir işiniz yoksa ya da ek gelir kazanmak istiyorsanız evde iş fırsatları evinizin rahat ortamında, size uygun saatlerde para kazanmanızı sağlayabilir. Bu yazıda bazı evde iş fırsatları hakkında bilgiler ve evde iş fırsatları ararken ve çalışırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konularında tavsiyeler bulabilirsiniz.

Evde yapılan işler iş bulmanın inanılmaz zor olduğu bir ortamda insanlara nefes alabilecekleri bir alan olarak karşımıza çıkmakta. Evde yapılabilecek işler tam ve yarım zamanlı olabilmekte ve çalışma sürenize, yeteneklerinize ve niteliklerinize göre iyi bir maaş ya da bir cep harçlığı kazanmanızı sağlayabilmektedir.

Evde iş fırsatları için araştırma yapmaya başlamadan önce ne gibi işleri yapabileceğinizi, yeteneklerinizin ve bilginizin ne olduğunu gözden geçirin. Bu sayede onlarca işi deneyip yeterince başarılı olamamaktan ve yaparken sıkılacağınız işler bulmaktan kurtulabilirsiniz.

En popüler ve iyi kazandıran evde iş fırsatları arasında web sitesi ve grafik tasarımı, serbest blog ve web sitesi yazarlığı, finansal danışmanlık ve düzenleme servisi, yine web siteleri ve kurumsal şirketler için veri girişi, internet üzerinden ürün pazarlaması, çağrı merkezi operatörlüğü sayılabilir. Tüm bu işler ev ortamında yapılabilecek işlerdir.

Evden çalışmak her insan için zamanı kullanmak açısından özgürlük tanımaktadır. Tabii bu özgürlük bazı durumlarda insanların rahatlamasına ve işe gerektiği gibi motive olamamasına neden olmaktadır. Sonuçta başınızda bir müdür veya sizi zorlayan bir sistem yok. İşin yapılması tamamen size bağlı olduğu için belirli bir çalışma disiplini ve bağlı kalacağınız bir iş programı oluşturmanız vakit kaybetmenizi engelleyecektir. Yatma ve işe başlama saatlerinizin çok değişken olmaması bunu sağlayabilir. Evde olmak rahatlık verebilir ancak yetiştirmeniz gereken işler için mutlaka bir zaman çizelgesi oluşturmalısınız. Bu gibi tedbirlerle evden yapacağınız işlerden kazanacağınız parayı artırabilirsiniz.

Evde İş Fırsatları

Evden yapılabilecek part-time ya da tam zamanlı işlerle karşılaşabilirsiniz. Ek iş olarak evde iş arıyorsanız part-time işler sizin için uygun olabilir. Ancak part-time işlerin dezavantajı sürekli olmamalarıdır. Ayda 10-15 günü part-time işle doldurabiliyorsanız oldukça iyi bir temponuz olduğu söylenebilir.

Öğretmenlik İşleri

Bilgisayar programı, yabancı dil, müzik enstrümanı gibi özel bir alanda yeterli bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız evden yapabilecek çok iyi bir işiniz zaten var demektir. Yetkin olduğunuz konudaki özelliklerinizi ve ders ücretlerinizi ders verenlerin ilan bıraktıkları web sitelerine yazarak öğrencilerinizin sizi bulmasını bekleyebilirsiniz. Ayrıca internette basit bir site oluşturarak da reklam verebilir ve daha çok insana ulaşabilirsiniz.

Bebek Bakıcılığı

Çalışan annelerin en büyük sorunlarından biri bebeklerini bırakabilecekleri güvenilir bakıcılar bulmaktır. Bebek bakıcılığı çok kolay bir iş olmamakla birlikte ev ortamında çalışabilme avantajı sunmaktadır. Bebek bakıcılığı işlerini internet iş ilanları sitelerinde ve gazetelerin seri ilan sayfalarında bulabilirsiniz. Bebek ve çocuk bakımı yapmak istediğiniz işler arasında ilk sıralardaysa kreşlerde part-time işler araştırabilirsiniz.

İnternette Yapılacak İşler

Fotoğraf çekiyorsanız mikro stok fotoğraf satış hizmeti sağlayan istockphoto.com, fotolia.com gibi sistemlere üye olarak fotoğraflarınız her satıldığında komisyon kazanabilirsiniz. Fotoğraflarınızın kalitesi ve talebe cevap verme durumuna göre stok fotoğrafçılığı internette yapabileceğiniz evde iş fırsatları arasında en çok kazanabileceklerinizden biridir. Beceri ve bilginize göre yazılım geliştiriciliğinden web tasarımına kadar geniş bir yelpazede internet üzerinden evde yapabileceğiniz işler bulabilirsiniz. Site yapmayı biliyorsanız tıklama başına komisyon ödeyen Google Adsense, Adport, Adhood gibi reklam networlerine üye olup sitenize gelen ziyaretçilerin tıkladığı reklamlardan komisyon alabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

Call center işleri, telefon cevaplama hizmetleri için artık illa herkesle aynı ortamda bulunmanıza gerek yok. İnternet bağlantısı olan her bilgisayardan call center görevlisi olarak hizmet verebilirsiniz. Ayrıca online sekreterlik hizmetleri de evde yapılabilecek iş fırsatları arasında sayılabilir.

El İşleri

Örgü, dantel, aksesuar, takı gibi alanlarda becerileriniz varsa ürünlerinizi mağazalara ya da internet üzerinden direk müşterilere satmanız mümkün. Bu alanda yaratıcılığınızı kullanarak farklı ürünler ortaya çıkarmak kazançlarınızı artıracaktır.

Serbest Yazarlık

Web siteleri genellikle güncel içerikler için verdikleri başlıklarda yazılar ve makaleler hazırlayabilecek serbest yazarlara ihtiyaç duymaktadır. Fazla teknik bilgi gerektirmeyen bu yazılar günlük yaşamdan, moda trendlerine, güzellik önerilerinden, bitkisel tedavi yöntemlerine kadar pek çok değişik alanda olabilir. Yazılarınızı sayfa veya kelime sayısına göre satabilirsiniz. Bu tür serbest yazarlık işlerini güncel olarak forumlarda bulabilirsiniz. Yabancı bir dilde yeterli bilgiye sahipsiniz bir tercüme bürosu ya da kişisel işverenler için çeviri hizmetlerini evden verebilirsiniz.

Evde iş fırsatları pek çok insan için aile bütçesine katkıda bulunmak, cep harçlığını çıkartmak, ihtiyaç duyduğu ürünleri alabilmek için bir kapı sunmaktadır. Bir iş araştırmaya başlamadan ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu belirleyin ve aramaya öyle başlayın. Uluslararası işlerin daha fazla kazandırdığını söyleyebiliriz. Son olarak işverenle anlaşmaya varmadan önce referanslarını inceleyin ve ödemelerini düzenli olarak yapıp yapmadığını kontrol edin.

Evde İş Fırsatları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

*

Yukar k