Ev Hanımlarına Evde İş İmkanları

497 kez görüntülendi

Ev Hanımlarına Evde İş İmkanları

ev-hanimlarina-evde-is-imkanlari

Ev hanımı olarak evde yapabileceğiniz ve aile bütçesine katkıda bulunabileceğiniz bir iş mi arıyorsunuz? Bu yazımızda ev hanımlarına evde iş imkanı sağlayan sektörler ve evden yapılabilecek iş fikirleri bulabilirsiniz.

Çocuklar dünyaya gelmeden önce kariyer odaklı bir hayatınız olduysa çocuklardan doğumdan sonra özellikle çocukların yaşlarının biraz ilerlemesinin ardından çalışmamak size sıkıcı gelmeye başlamış olabilir. Ancak genellikle çocukların özellikle bebeklerin sürekli ilgiye ve bakıma gereksinim duymaları anneleri ev hanımı olmaları için motive etmektedir. Çocukların bakım işleri biraz hafifledikten sonra hem vakit geçirmek hem de biraz para kazanabilmek için evde iş yapmaya başlayabilirsiniz.

Ev Hanımlarına İş İmkanları

İnternetten Pazarlama

Her yıl ülkemizde internet kullanan kişi sayısının katlanarak artmasıyla birlikte bu alanda ürün ve hizmet satışı önemli bir sektör haline gelmiştir. Kendi ürünlerinizi veya bir firmanın ürünlerini evinizdeki bilgisayardan online olarak pazarlayabilir ve hayli iyi bir gelir elde edebilirsiniz. İnternet üzerinden kendi işinizi yapmak için web sitesi yapmayı bilmeniz gerekir. WordPress, blogger gibi ücretsiz ve kullanması kolay yazılımlarla bunu yapmak hiçte zor değil. Ayrıca yabancı dil dersleri ya da müzik dersleri verebilecek durumdaysanız internet yeni öğrenciler bulmak için en iyi alanlardan biridir.

Aşçılık

Kendi catering şirketinizi kurmak artık çok uzak bir hayal değil. Küçük çapta ev yemekleri yaparak bunları bir catering şirketine günlük olarak satabilir ya da yemeksepeti.com gibi online yemek siparişi veren sistemlere üye olarak müşteri kazanabilirsiniz. Tabii bunun için tam donanımlı bir mutfağa ve servis elemanlarına ihtiyacınız olacak. Eğer şirket kuracak kadar bütçeniz yoksa restoran ve catering şirketleri ile parça başına satış olarak anlaşabilirsiniz. Her yemeği yapmaktansa en iyi yaptığınız yemeklerden başlayın. Özellikle sağlıklı ev yemekleri yemek yapmaya vakti olmayanlar tarafından her zaman tercih edilmektedir.

Yazarlık

Ev hanımlarına iş imkanları arasında en çok tercih edileni ve yapması en kolay olanlarından biride serbest yazarlık yapmaktır. Serbest yazarlık bloglar, internet siteleri veya her alanda belli konularda yazıya ihtiyacı olanlara sayfa veya kelime başına yapılan yazarlık olarak tanımlanabilir. Forumlarda, özellikle webmaster forumlarında yazı yazma işleri bulmanız mümkün. Teknik olmayan, genel kültür ve günlük yaşama dair konularda makaleler yazarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Ödemeleri garanti altına almak için forumlarda işveren olarak ilan bırakan firma ve kişilerin daha önceki yaptıkları ticaretleri inceleyerek güvenilir olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz.

Referans site: İcerikbulutu.com

Organizasyon Planlama

Şirketler için piknik organizasyonu, doğum günü organizasyonları, düğün davet organizasyonları gibi detaylı planlama ve kaliteli servisin arandığı işleri evinizden organize etmeniz mümkün. Evden organizasyon işi yapabilmek için hizmetleri alacağınız firmaları önceden tanımanız ve maliyetleri hesaplamanız gerekecektir. Tüm organizasyonu sizin hazırladığınız geniş çaplı bir iş yerine var olan bir organizasyon firması ile görüşüp ihtiyaç duyulan alanlarda hizmet verebilirsiniz.

Veri Girişi

Veri girişi ev hanımlarına iş imkanı olarak son yıllarda popülerlik kazanmaya başlamıştır. Dijital ortama aktarılmak istenen verilerin belirlenen formata uygun olarak basılı yayınlardan dijital ortama geçirilmesi üzerine kurulu data girişi iyi ve yapması kolay bir gelir kapısı olabilir. Firmalar size yazılı dokümanları vererek sizin bu yazıları bilgisayar ortamına geçirmenizi isteyecektir. Bu özellikle tamamen evden çalışmak isteyen ev hanımları için ideal bir iş imkanıdır.

Çocuk Bakıcılığı

Ev hanımları çalışan annelerin sorunlarını yakından bilmektedir. Çalışan annelere yardımcı olmak ve biraz para kazanmak için çocuk bakıcılığı iyi bir seçenek. Çocuk bakımını kendi evinizde yapabileceğiniz gibi ailenin evinde de yapabilirsiniz. Eviniz çocuk bakımı için müsait değilse bir kreşle görüşerek iş imkanlarını araştırabilirsiniz.

El Sanatları

Ahşap boyama, mum yapımı, el örgüsü bere, eldiven ve atkılar için her zaman satılacak bir yer bulunabilir. İnternet üzerinde el işi ürünlerin alınıp satıldığı bir ticaret ortamı olan Pasaj.com iyi bir müşteri kaynağı olabilir. Pasaj.com’da kendi tasarımınız olan takı ve aksesuarları, örgü ve dantel işlerini, güzellik ve bakım ürünlerini, kilim ve dokumaları, cam porselen ile ev yapımı mumları satabilirsiniz.

Ev hanımlarına iş imkanları listesinde saydığımız tüm bu işler dışından size uygun başka işlerde bulmanız mümkün. Diğer iş imkanlarına örnek olarak call center operatörlüğü, emlak danışmanlığı, içerik yazma, kozmetik ürünleri satışı, evcil hayvan bakımı gibi işleri sayabiliriz.

Evden yapacak bir iş arıyorsanız mutlaka yapmaktan zevk alacağınız bir iş olmasına özen gösterin. Böylece yaptığınız işin kalitesi yüksek olacağı için işinizde devamlılık sağlayabilirsiniz.

İnternet evde iş yapmak isteyen ev hanımlarına pek çok imkan sunmaktadır. İnternet üzerinden yapılabilecek en iyi işlerden biride içerik yazarlığıdır. Pek çok web sitesi ve blog her gün yeni içeriğe ihtiyaç duymaktadır. Bu web siteleri iş için onlarca kişiyi istihdam etmek yerine yazı başına ödeme yapmayı tercih etmektedirler. Ayrıca içerik yazarlığı yapmak için evden dışarı adım atmanıza gerek yok. İhtiyacınız olan tek şey internet bağlantısı olan bir bilgisayar. Size verilecek başlıklarda yaptığınız anlaşmada yer alan sayfa sayısına göre yazılar hazırlayarak sayfa başına para kazanabilirsiniz. Yazı başlıkları güzellik ve bakım tavsiyelerinden, yaşam tarzı ve moda trendlerine kadar çok geniş bir alanda olabilir. İcerikbulutu.com bu alanda size yardımcı olabilir.

Eğer İngilizce başta olmak üzere herhangi bir yabancı dile basit çeviriler yapabilecek kadar hakimseniz bu yazılar için yabancı kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca yine internet üzerinden yabancı dildeki bilginize göre çeviri işleri alıp evinizin rahat ortamında bu işleri yapabilirsiniz.

İnternet serbest yazarlık dışında evinizde yaptığınız örgü ve dantel işlerini, ev yapımı mum ve dekoratif cam işlerini, kendi tasarımız olan takı ve aksesuarları satabileceğiniz bir ortamdır. Yaptığınız bu el işi ürünleri zet.com, sahibinden.com, gittigidiyor.com gibi sitelerden belirlediğiniz fiyatlarla satışa sunabilirsiniz.

Ev hanımlarına evde iş konusunda oldukça geniş seçenekler sunan internet üzerinden yapılabilecek diğer işler arasında web sitesi editörlüğü, grafik tasarımcılık, veri girişi gibi işler sayılabilir.

Ev hanımları evde yapılabilecek işler aramaya başladıkça bu alanda hizmet veren pek çok ajans ortaya çıkmıştır. Tavsiyemiz “günde 1 saat çalışarak 1000 lira kazanın”, “ev hanımlarına ayda 3500TL” gibi başlıklarla ilgi çekmeye çalışan firmaları referansları, daha önce çalıştıkları kişiler ve yaptıkları ödemelerle detaylı olarak incelemeniz. Bu hizmeti sağlayan güvenilir ajanslar olduğu gibi sizden para sızdırmaya çalışan ya da yaptığınız işin karşılığını ödemeden ortadan kaybolan dolandırıcılarla da karşılaşmanız mümkün. Henüz hiçbir hizmet almadan sizden para talep eden ve tüm işi teslim ettikten sonra ödeme yapacağını söyleyen firmalara ve şahıslara karşı dikkatli olmalısınız. Bu firmaları incelemenin en doğru yollarından biri de hâlihazırda çalıştıkları bazı kişilerle görüşmektir.

İnternet ev hanımlarına evde iş sağlayan tek alan değildir. Evde çocuk bakımı, kreşte çalışmak gibi yine evinizde ya da ev ortamına benzer yerlerde yarı ve tam zamanlı işler bulmanız mümkün.

Ev hanımıysanız ve çalışmak istiyorsanız kendinize uygun zamanlarda yapabileceğiniz, sizi strese sokmayan evde yapılabilecek işler sizin için en uygun çözüm olacaktır.

 

Ev Hanımlarına Evde İş İmkanları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

*

Yukar k