Dostluklara Nasıl Son Verilir

376 kez görüntülendi

Dostluklara Nasıl Son Verilir

dostluklara-nasil-son-verilir

Karşınızdaki insanla dostluğunuzu bitirme kararı almanız, hayatınızda alacağınız en zor kararlardan birisidir. Bazen kendi öz saygınızı yitirmek yerine dostluklarınıza son vermek en iyi seçim olabilir. Bir dostluğa son vermek olgunluk göstergesidir. Dostluğunuzu bitirmeniz, karşınızdaki insanla düşman olacağınız anlamına gelmez. Dostluğunuzu bitireceğiniz kişi ile belirli sınırlar ve saygı çerçevesinde görüşebilirsiniz. Hoşlanmadığınız durumlardan dolayı dostluğunuzu bitirmek istiyorsanız, işte size gerekli ipuçları;

Kararlı Olun

Bir arkadaşınızla dostluğunuzu bitirip bitirmeme konusunda öncelikle kesin bir karar vermelisiniz. Bazen bu dostluk ilişkisinden zarar gördüğünüzü belirtmek yetmez. Eğer dostluğunuzu bitirmek istediğiniz kişi uzun yıllardır arkadaşsanız da, bu kararınız hakkında geçerli nedenleri bilmeyi hak eder.

Uygun Yer ve Zaman Belirleyin

Dostluğunuzu bitirmeniz gerektiğini de düşünseniz, asla dostluğun değerini küçümsemeyin. Bu konuyu konuşmak için uygun yer ve zamanı ayarlamalısınız. Çünkü dostluğunuzu bitirmek için karşınızdaki kişi ile her şeyi enine boyuna konuşmanız gereklidir.

Dürüst Olun

İyi dostluklar nasıl olur? Elbette sadakat ve dürüstlük ile. Arkadaşınızın size karşı davranışlarında ihmal veya istismar hissederseniz bunu dürüstçe arkadaşınıza söyleyin. Bir dostluk için en önemli şeyin dürüstlük olduğunu unutmayın.

Kısa ve Öz Olun

Arkadaşınıza söylemek istediğiniz şeyleri uzatmadan direk söyleyin. Zaten dostluğunuza çeşitli nedenlerden ve kırgınlıklardan dolayı son vermeye kesin bir şekilde karar vermişseniz yapmanız gereken kısa ve öz bir şekilde durumu karşınızdakine anlatmaktır.

Düşüncelerinizi Karşınızdakine Anlatın

Dostlarınız sizin yaşamınızın birer parçası olurlar. İstemediğiniz durumları ve davranışları karşınızdaki kişiye anlatmalısınız. İçinizden geçenleri açık bir şekilde karşınızdaki kişiye anlattıktan sonra kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Burada dostluğunuza son vermek için size yardımcı olacak bazı ipuçlarını okudunuz. Ancak dostluğun güzel bir şey olduğunu, hayatınızda çok önemli ve değerli bir yer edindiğini asla unutmayın. Dostluğun anlamı, arkadaşlarınız çok önemlidir. Ama arkadaşlığınız size zarar vermeye başlamışsa, bunu sonlandırmak en mantıklı çözümdür.

dostluk

Dostluklara Nasıl Son Verilir Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

*

Yukar k