Dondurulmuş Limonun Faydaları

363 kez görüntülendi

Dondurulmuş Limonun Faydaları

dondurulmus-limonun-faydalari

Dondurulmuş Limonun Faydaları, Limon denildiği zaman aklımıza ilk önce limon suyu ve C vitamini olmaktadır. Yemeklerimize tat vermesi için kullanılan limon grip olduğumuzda çayla beraber içerek C vitamini eksikliğimizi gideririz. Dondurulmuş limon kullanmayı hiç denediniz mi Dondurulmuş limon faydaları nelerdir biliyor musunuz? İşte bu hususta yapılan araştırmaları sizler için bu maklemizde toparladık. Restoranlardaki çoğu bilinçli tüketiciler limonun tamamını kullanmaktadır. Limonu hiçbir şekildrziyan etmezler. Limonu yıkayarak buz dolabınızın buzluk bölümüne koymalısınız. Limon donduktan sonra mutfak rendesini alarak limonun tamamını rendeleyin. Limonun soyulması gerekmez. Limonun rendelenmiş olanı yemeklerinizin üzerine serpebilir, sebze salatasına serpilir, dondurmaya serpilir, çorbaya, makarnaya serpilir, makarna sosuna serpilir, balık yemeklerine ilave edilmektedir. Yemeklerin tamamına daha önce hiç tatmadığınız mükemmel bir lezzet kazandırır. Büyük bir olasılıkla, limon denildiğinde sadece limon suyu ve vitamin C aklınıza gelmektedir. Sadece bu kadar olduğunu düşünebilirsiniz. Artık limonun muhteşem yanlarını öğrenince onu kupada içeceğiniz hazır çorbalarda bile kullanacaksınız.

Dondurulmuş Limonun Faydaları:

  • Limonu iyice yıkayalım, buz dolabınızın buzluk bölümüne koyarak donuncaya kadar bekletelim. Donmuş limonu rendeleyerek limon kullanılan her türlü yemeğinize kullanabilirsiniz. Kabuğuyla rendelenen limonun sadece suyunda bulunandan 10 kat daha fazla vitamin içerir. Bunun yanı sıra rendelenmiş olan limonun dinçleştirici ve vücuttaki toksinleri giderici etkisinden faydalanmak için limonu buzluğa atın, donsun ve her gün yemeklerinizin üzerine rendeleyin.

 

  • Bu şekilde, yiyecek ve içeceklerinizi daha leziz hale getirerek daha sağlıklı ve uzun yaşamın anahtarını elde edin.
  • Dondurulmuş limon kanser hücrelerini öldüren mucizevi bir besin kaynağı olarak bilinmektedir.
  • Dondurulmuş limon kemoterapiden çok daha etkili olan bir besindir.
  • Dondurulmuş limonun birçok faydası sayılabilir fakat en ilginci ur oluşumunda, yumruların, kistlerin, tümörlerin üzerindeki etkisi olmaktadır. Bu besinin her türlü kansere iyileştirici etkisi uzman kişilerce kanıtlanmıştır. Kimi uzmanlar limonun her tür kanserin tedavisinde faydalı olduğunu söylemektedir. Bunun yanı sıra geniş spektrumlu antibakteriyel olarak iltihap oluşumuna, enfeksiyon oluşumuna ve mantar oluşumuna karşı kullanımı sağlanır.
  • Dondurulmuş limon dahili parazitler de ve bağırsak kurtlarına karşı etkili olmaktadır.
  • Dondurulmuş limon çok yüksek oluşumlu tansiyona karşı kan basıncını düzene sokmaktadır.
  • Dondurulmuş limonun antidepresan etkisi vardır.
  • Dondurulmuş limon strese ve asabi bozukluklara karşı iyi gelmektedir.
  • Limon ağacından elde edilen bileşiklerin, bütün dünyada kemoterapi uygulamasında kullanılan ürünlerden 10.000 kat daha iyi olduğu belirlenmiştir, kanser hücrelerinin gelişimini yavaşlattığı belirlenmiştir. Daha da şaşırtıcı gözlem ise limon özü kötü huylu kanser hücrelerini tahrip ederken sağlıklı hücrelere hiç zarar oluşturmamaktadır.

 

Dondurulmuş Limonun Faydaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

*

Yukar k