Damar Tıkanıklığına Sarımsak Limon

189 kez görüntülendi

Damar Tıkanıklığına Sarımsak Limon

damar-tikanikligina-sarimsak-limon

Damar tıkanıklığına sarımsak limon hakkında bu yazımızda size denenmiş ve başarıya ulaşılmış haberler vereceğiz. Limon sarımsak kürü ile ilgili haber vermeden önce başıma iştirak eden bir olaydan belirtmek talep ediyorum. Bu olay limon sarımsak kürü’nün faydasını gözlerimle görmeme sebep oluyor. Bir akrabamın alkolle ilgili sıkıntıları var. Halen devam etmektedir. 3 kere anjiyo geçirdi, 2 kere stent atıldı. Üzülerek belirtmem gerekmektedir ki alkol/içki bağımlısı. Öğlen 12 bira ile içmeye başlıyor geceye civarı 25 birayı buluyor. Eşi ise tam aksi dini tüm bir tanesi. Ek olarak eskiden kontrol oldukları profesör anjiyo amaçlı tarih vermiş şayet damar açılmazsa operasyona alması gerektiğini belirtmiş.  Açıkçası çok umutlu değildik anjiyodan. Akrabam anjiyoya girip çıktı. Odaya hemen gönderdiler ve yanına gittik. Anjiyoyu mahaline getiren profesör damarların oldukça iyi vaziyette meydana geldiğini. tıkanıklığın %60 lara gerilediğini, operasyon mahaline ilaç tedavisiyle devam edeceklerini söyleyince her birimiz şok olduk. Doktorda şaşırmıştı.
Akrabamın eşi demek ki işe yarıyormuş diyerek limon sarımsak küründen bahsetti.Televizyonda Ahmet Maranki’nin Limon Sarımsak kürü ismiyle bir tarif verdiğini söyleyerek bana tarifini verdi. Yaptığım araştırmalar sonucu olarak dünyaca popüler Türk doktor Mehmet ÖZ’ün de  limon sarımsak karışımını önerdiğini gördüm. İngilizce makalelerden derlediğim verileri sizinle paylaşmak talep ediyorum. İnşallah hepimize yararlı olacaktır.
Limon Sarımsak Kürü Yararları 
 • Limon sarımsak kürü vücudu toksinlerden arındırır
 • Özellikle kan damarlarını esnek duruma getirerek tıkanıklıkları açar
 • Yüksek kolesterole, yükselmiş trigliseride faydalıdır
 • Kalp krizine karşın kalbi güçlendirir
 • Felç rizikonunu azaltır ve anjiyo tesiri gösterir
 • Vücudu gençleştirir ve kansere karşın savunma olanağı sağlar
 • Uzun ve sıhhatli bir hayat sürmenize fayda olanağı sağlar
Limon Sarımsak Kürü Tarifi 
Malzemeler 
 • 500 gram sarımsak ( veya 45 diş )
 • 1 kilogram limon
 • 1,5 litre su 
 • Koyu renk kavanoz (ya da kavanozun ışık almasını engelleyin).
 • Limon Sarımsak Kürü Hazırlanışı: İlk şekilde ışık almayan bir ortam seçmeniz uyumlu olacak. Limonun ışıkla teması etkilerini ortadan kaldırıyor. Diş sarımsakları havanda dövün ya da blender yardımıyla çekebilirsiniz. Sarımsakları yıkamayın. Elimizde ki kavanozun içerisine dövülmüş sarımsakları koyuyoruz. Ardından 1,5 litre suya elimizde ki limonları çekirdeği düşmeyecek şekilde sıkıyoruz. Anında hemen 2 litrelik bir karışım elde etmemiz gerekmektedir.
  Not: Su musluk suyu olmamalı, sarımsaklar ise natürel sarımsak seçim edilmeli. İçinde sarımsak yer alan kavanozunuzun içerisine limonlu suyumuzu koyuyoruz ve kapağını anında kapatıyoruz. Kavanozu kara bir poşete koyabilir ya da çevresini ışık almaması amaçlı kapatacak dergi benzeri tedbirler alabilirsiniz. Ardından bu karışımımızı güzelce çalkalayıp ılık bir yerde muhafaza etmeye başlıyoruz. 25 gün süresince altını çizen bu karışımı çalkalıyoruz. Ve 25. günün nihayetinde limon sarımsak kürü hazır vaziyette oluyor.
  Limon Sarımsak Kürü Ne Türlü Kullanılır 
  Sabahları aç karnına, kahvaltıdan 1/2 saat civarı önce 50 ml ( bir çay bardağı) şekilde içiyoruz. Kavanozu çalkalamadan doldurmayın bardağı. Bardağa koyduktan sonra anında kavanozun kapağını kapatıyoruz. Bu işlemi 25 gün süresince benzer saatlerde inşa etmeye ilgi ediyoruz. 25 günün ardında 10 gün ara veriyoruz. Ardından bu işlemleri bir ek olarak başlatıyoruz. Hekimler aracılığıyla senede 2 kere tavsiye ediliyor.
   
  Uyarı: İlaç etkileşimleri olabilmektedir.  Ayrıca; limon sarımsak kürü tansiyon düşürücü özelliğe sahiptir. Bu nedenle bu uygulamayı doktor gözetiminde yapmanızı öneririz.

Damar Tıkanıklığına Sarımsak Limon Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

*

Yukar k
sitemin degeri ne kadar
Forumlarda Ara